Truhlářství Pešek

Kontakt

Pavel Pešek

IČO: 18530184

Provozovna: 594 44 Radostín nad Oslavou 228

Tel./Fax: 566 670 103
Mobil: 603 835 477
 
E-mail: truhlarstvipesek@jihlavsko.com

Tomáš Pešek 

Mobil: 604 804 898

E-mail: truhlarstvipesek@email.cz

Otevírací doba:

Po-Pá: 7-15 hod

Návod k použití a ošetřování oken a dveří

EURO. 68,  EURO 92

Vážení zákazníci,

pořídili jste si výrobek, který má díky použitým materiálům a uplatněné technologii výroby vysokou technickou a současně estetickou hodnotu. Aby Vám naše výrobky sloužili po dlouhá léta, je třeba si pozorně prostudovat tento návod a držet se všech doporučených pokynů.

Důležitý všeobecný pokyn

Použité dřevo je před skladbou do třívrstvé lamely vysušeno na nízký obsah vody, přibližně takový, jaký má dřevo v normální obydlené pravidelně větrané místnosti temperované na běžnou pokojovou teplotu. To znamená, že se nesmí nikdy dlouhodobě vystavovat nadměrnému vlhku. Pokud je vystaveno vlhku v průběhu dokončování stavebních prací, je nutné intenzivně větrat, eventuelně přitápět. Jen tak lze předejít nasáknuti dřeva vodou s následným nabobtnáním a objevením funčních závad. Pro zakrytí oken před znečištěním lze použít ochranné lepící pasky, které jsou stálé vůči UV záření a které se dobře snáší s vodou ředitelnými akrylátovými laky (pásky TESA 4438 nebo TESA 4838). Ochranné pásky je nutné odstranit do 2 měsíců od nalepení.

Čištění po dokončení stavebních prací

Začneme s prním čištěním. Použijeme k tomu běžný čistící prostředek pro domácnost, naředěný ve vlažné vodě. Krátkodobě s následným okamžitým setřením můžeme použít raději více vody, než odstraňovat nečistotu nějakým nevhodným nástrojem. V žádném případě se nesmí pro čištění použít abrazivní materiály. Nepoužívejte ani technické prostředky jako rozpouštědla (aceton, nytro ředidla, benzin a pod.) Ty by způsobily poškození natěru a ztrátu lesku.

Pravidelné větrání!

Díky vysoké těsnosti oken se doporučuje minimálně 2x denně intenzivně vyvětrat a vhodně využívat mikroventilaci. Vyhněte se rosení skel a vlhnutí zdiva, zvláště tam, kde dochází k velké tvorbě vodních par (kuchyně, koupelna, prádelny). Nemalým zdrojem vlhkosti jsou také vydechované vodní páry. Např. při spaní se za 8 hod. vypotí a vydýchá 1-1,5 l vody. Vlhkost také vzniká při nadměrném množství rostlin v interiéru.

Péče o povrchovou úpravu

Aby byla zachována optimální ochrana povrchové úpravy a dřeva, i přes časté extrémní vlivy počasí a prostředí, doporučuje firma Sikkens používat k ošetřování ochranný produkt Sikkens udržovací mléko. Doporučuje se tento prostředek aplikovat 1x ročně, po umytí oken přípravkem Sikkens Spezialreiniger. Doba zasychání přípravku po aplikaci je přibližně 1 hodina. Po použití se vytvoří ochranný film, který utěsní mikroskopické trhliny. Výrobek neškodí životnímu prostředí. Používání přípravku a udržování povrchové úpravy  je podmínkou pro poskytnutí záruky v délce 5 let.

 

 

Provozováno CMS / E-shop (c)2023 Czechproduct.cz s.r.o. | WebCare | Mapa webu | Cookies